Consiliul Școlar al Elevilor este o structură formată din 3 tineri care își doresc sa fie vocea a peste 900 de elevi și care își doresc să promoveze competențele academice și non-academice a tuturor elevilor, atât prin diversitatea cluburilor și activităților extrașcolare, cât și prin aducerea schimbării de care avem cu toții nevoie.

Activitatea Consiliului – suntem reprezentanții elevilor în Consiliul Profesoral și avem datoria de a aplana conflictele, de a menține relatia cu profesorii și cea mai importanta datorie este a înțelege, a susține și a ajuta elevii.

Structura Consiliului – tinerii din consiliu am fost aleși de către colegii de liceu pentru a fi în legatura cu ideile, gandurile si propunerile lor. Toți reprezentanții claselor participă regulat la Adunările Generale ale Consiliului Școlar al Elevilor ”A.D.Xenopol” .

Membrii Biroului Executiv:

• Președinte: Cristescu Ruxandra – 0721.35.14.39
  • Vicepreședinte: Marcu Ilinca – 0720.65.77.02
  • Secretar: Anghel Antonio – 0731 086 981

Ne puteți urmări pe Instagram: @c.e.xenopol

Formularul de urgență al CȘE Xenopol aici

Grup sprijin whatsapp aici

CLUBURI EXTRAȘCOLARE:

• DEBATE CLUB – prof.coord. Essig Ana
  • XENOPOL MAGAZINE – prof.coord. Georgescu Mihaela
  • EXPOZIȚII FOTOGRAFIE ȘI DESEN GRAFIC – prof.coord Duță Claudia
  • CLUB DE TEATRU – prof.coord. Ciungu Ștefania