Consiliul Scolar al Elevilor este o structură formata din 5 tineri care își doresc sa fie vocea a peste 900 de elevi si suntem subordonați Consiliului Municipal al Elevilor București care ne ajuta sa fim auziți în cele mai înalte forumuri ale administrației publice locale dar și un for consultativ al Inspectoratului Școalar al Municipiului București.

Activitatea Consiliului – suntem reprezentanții elevilor în Consiliul Profesoral și avem datoria de a aplana conflictele, de a menține relatia cu profesorii și cea mai importanta datorie este acea de a afla problemele și de a te ajuta sa le rezolvi.

Structura Consiliului – tinerii din consiliu am fost aleși de către colegii de liceu pentru a fi în legatura cu ideile, gandurile si propunerile lor, fiecare clasa avand un reprezentant care participa la sedintele organizate regulat.

De asemenea, structura este formata dintr-un presedinte, doi vicepresedinti, un secretar si din reprezentantul elevilor in relatia cu Consiliul de Administrație.

Membrii Consiliului:

• Președinte : Vasile Ioana Emilia
  • Vicepreședinte : Avram Cristina
  • Vicepreședinte : Cobuz Ingrid
  • Secretar : Calea Miruna
  • Reprezentant al Elevilor în relatia cu CA : Gheara Alex

Foloseste formularul alaturat pentru a ne comunica ideile tale sau probleme cu care te confrunti.

Toate campurile marcate cu * sunt obligatorii.