Erasmus+ Supply chain and Tourism in the digital age – Colegiul Economic A.D.Xenopol
Alte EvenimenteErasmus SCH

Erasmus+ Supply chain and Tourism in the digital age

De catre decembrie 7, 2022 Nu sunt comentarii

În data de 22 noiembrie, colegiul A.D. Xenopol a primit, cu bucurie, vizita unui grup de 14 elevi greci, insoțiți de 2 dintre profesorii lor. Aceștia sunt participanți în proiectul Erasmus+ Supply chain and Tourism in the digital age, implementat de școala 1st Vocational High School of Glyfada, din Atena, Grecia.

Oaspeții au participat la o ora de limba neogreacă, susținută de prof. Iulia Costea și au purtat discuții despre diferențele și asemănările dintre sistemul de învățământ din Romania și cel din Grec ia.

Vizita s-a  încheiat cu un meci amical de baschet, pe terenul aflat în curtea colegiului Xenopol.