Dreptul la asociere - întâlnire cu dr. Cristian Andrei – Colegiul Economic A.D.Xenopol
Alte Evenimente

Dreptul la asociere – întâlnire cu dr. Cristian Andrei

De catre decembrie 7, 2022 Nu sunt comentarii

Dr. Cristian Andrei si psihologul Petronela Nederi au explicat astazi liceenilor despre ceea ce inseamna Dreptul la asociere si modul in care ar trebui sa isi gestioneze relatiile in grupurile de prieteni. Sub forma unor discutii interactive acesta a pus accentul pe modul in care adolescentul relationeaza in momentul in care nu mai este singur, ci este inconjurat de prieteni. Subiectul abordat a reusit sa ii faca pe elevi sa realizeze cat de important este sa ai un scop in viata si pentru care sa lucrezi doar inconjurat de oameni care isi doresc acelasi lucru.