![](https://colegiulxenopol.ro/wp-content/uploads/2023/10/WhatsApp-Image-2023-10-02-at-17.04.55-7.jpeg)
Sâmbătă, 30 septembrie 2023 elevi ai liceului nostru au participat la Sala Palatului la cel mai mare eveniment educațional din Europa de Sud-Est – IUF – International University Fair.
IUF – International University Fair, cel mai mare eveniment educațional din Europa de Sud-Est, este locul în care reprezentanții și studenții celor mai cautate universități internaționale, profesioniști din peste 20 de domenii de activitate & influencers se întâlnesc anual cu peste 26.000 de elevi de liceu, studenți și părinți.
Mai multe informații se pot găsi vizitând siteul.