Pași spre viitor 2019 – Colegiul Economic A.D.Xenopol
Alte Evenimente

Pași spre viitor 2019

De catre mai 30, 2019 Nu sunt comentarii

În data de 23 mai 2019, în sala de festivități a Colegiului Economic A.D. Xenopol a avut loc un eveniment organizat de elevii claselor de postliceala din liceu. Evenimentul a constat în organizarea unei competiții de prezentări pe cele mai atractive teme de interes din domeniul TURISM și COMERȚ.

Tematica domeniului TURISM a constat în: Misterele României, Noi forme de turism, De ce să alegi România ca destinație turistică, Cele mai mari hoteluri din lume, Hoteluri unice în lume, Hoteluri castele, Hoteluri avangardiste.

Tematica domeniului COMERȚ a constat în: Emoția și influența ei asupra luării deciziei de cumpărare, Neuromarketingul și folosirea acestuia în luarea deciziei de cumpărare, Etica în social-media, Comerțul online – avantaje și capcane, Practici comerciale incorecte, Să învățăm să citim eticheta.