Concursul de cultură și educație financiar-contabilă – Colegiul Economic A.D.Xenopol
concursuri scolare

Concursul de cultură și educație financiar-contabilă

De catre mai 7, 2023 Nu sunt comentarii

Concursul de cultură și educație financiar-contabilă, ediția I, organizat de Corpul Experților Contabili și Contabililor Autorizați din România (CECCAR), în parteneriat cu Inspectoratul Școlar al Municipiului București (ISMB) și Colegiul Economic „Virgil Madgearu” din București. Concursul se adresează elevilor din clasa a XI-a, liceu – filieră tehnologică, profil servicii, având drept scop stimularea interesului tehnico-aplicativ al educației financiar-contabile, cu două componente: una de evaluare a cunoștințelor specifice domeniului și cealaltă de evaluare a abilităților practice specifice calificării profesionale, fiind necesară utilizarea soft-ului SAGA C. La faza pe Municipiul București, desfășurată în data de 28 aprilie 2023, eleva Cristescu Ruxandra, clasa a XI-a C a obținut locul II, calificându-se pentru faza națională, care va avea loc în data de 17 iunie 2023, la București.