Concursul "Micul Întreprinzător" – Colegiul Economic A.D.Xenopol
concursuri scolare

Concursul „Micul Întreprinzător”

De catre mai 5, 2023 Nu sunt comentarii

Ediția a VII-a a Concursului ,,Micul Întreprinzător”, organizat de Colegiul Economic ,,Virgil Madgearu”, a avut loc în luna martie 2023.

•  secțiunea prezentare Power-Point „Fii creativ și eficient în afacerea ta”  destinata claselor  a X-a a fost câştigată de echipa Colegiului Economic ,,A.D.Xenopol”, alcătuită din elevii clasei a X-a C Petre Clara Eleonora şi Cojocaru Andrei Şerban, coordonați de dna profesor Lăcrămioara Bozieru.
  • secțiunea contabilitate, secțiune la care elevele Tudor Ana Maria, Neagu Gabriela și Nedelcu Adriana, de la clasa a XI-a B, pregătite de doamna profesor Jiru Andreea, au luat câte o mențiune I.