Concursul ,,Young Business Minds" – Colegiul Economic A.D.Xenopol
concursuri scolare

Concursul ,,Young Business Minds”

De catre mai 8, 2023 Nu sunt comentarii

Concursul ,,Young Business Minds” a fost organizat la nivelul unităților şcolare liceale din Municipiul Bucureşti, sub patronajul BCR şi al Şcolii Superioare Economice Nicolae Kretzulescu”. Propunerile de afaceri au fost evaluate de un juriu din care au făcut parte reprezentanți ai BCR, ai patronatelor şi mediului de afaceri, dar şi profesori de marketing din ASE şi Şcoala Superioarā ,,Nicolae Kretzulescu”.
Din cele 89 de planuri de adaceri au fost selecționate 10 cele mai bune proiecte a căror prezentare în fața juriului a avut loc pe 5 mai 2023.
Echipa formată din Clara Eleonora Petre şi Andrei Şerban Cojocaru, din clasa a X-a C, aflați sub coordonarea dnei profesor diriginte Lăcrămioara Bozieru, s-a bucurat de aprecietea unanimă a jurului, fiind desemnată câştigătoare a Premiului I.