Spectacol multicultural 2018 - Colegiul Economic A.D.Xenopol
multiculturalitate

Spectacol Multiculturalitate – 31 Oct. 2018

De catre noiembrie 4, 2018 Nu sunt comentarii

La Colegiul Economic A.D. Xenopol, sarbatoarea de Halloween a fost corelata cu Ziua Multiculturalitatii. Halloween-ul este una dintre sarbatorile importante pentru popoarele vorbitoare de limba engleza si data de 31 octombrie a devenit prilej de sarbatoare si pentru elevii Colegiului Economic A.D. Xenopol. Indiferent de limba studiata sau de clasa din care fac parte, toti elevii s-au straduit ca spectacolul sa iasa cat mai bine si limba straina studiata sa fie reprezentata cat mai frumos. Spectacolul Multiculturalitatii a unit in doar cateva ore muzica in engleza cu poeziile spaniole, dansurile traditionale chineze cu muzicalitatea si farmecul limbii franceze. Spectacolul a fost o reusita datorita seriozitatii elevilor nostrii.