Număr artistic de gongfu la Institutul Cultural Roman din București – Colegiul Economic A.D.Xenopol
confucius

Număr artistic de gongfu la Institutul Cultural Roman din București

De catre mai 7, 2019 Nu sunt comentarii

Pe data de 18 aprilie 2019, 11 elevi ai claselor a 11-a si a 12- a ( Frasineanu Ana-Maria, Milostivu Maria, Georgiana Toader, Viola Daniele, Calea Vlad, Mihnea Tache,  Gabriela Tudor, Elena Ciobanu, Iulia Topcian, Alina Georgescu și Cristina Caragea), recent întorși de la.o bursă de studiu de scurtă durată din R.P.Chineză, provincia Guangdong, Guangzhou, au prezentat un număr artistic de gongfu la Institutul Cultural Roman din București, în cadrul unei lansări de carte a doamnei Marina Almașan, eveniment la care invitat de onoare a fost Excelenta Sa, Ambasador Extraordinar si Plenipotentiar al R.P.Chineze în România, doamna Jiang Yu. Printre invitați s-au numărat nume sonore ale show bizz-ului românesc dintre care amintim: Mihai Treistariu, Dinu Maxer, Marius Țeicu, Corina Chiriac, Sanda Ladoși, Iuliana Tudor, Anca Sigartau, precum și invitați din partea Ministerului Afacerilor Externe și a editurii Corint.