Erasmus Day – Colegiul Economic A.D.Xenopol
Erasmus SCH

Erasmus Day

De catre octombrie 26, 2023 Nu sunt comentarii

În data de 12.10.2023 a fost organizat un eveniment pentru Erasmus Day-MEMORIES, KNOWLEDGE, LIFE EXPERIENCE care s-a bazat pe prezentările pe care le-au făcut participanții la mobilitățile Erasmus din Turcia si Portugalia, pentru a împărtăși experiențele lor si celorlati elevi din școala noastră. Ei vor discuta despre diferite aspecte pe care le-au îmbunătățit ca urmare a participării la un proiect Erasmus, cum ar fi cunoștințele lingvistice, experiența culturală și conștientizarea problemelor de mediu, își vor împărtăși opiniile și vor răspunde la întrebări. Rezultatul așteptat este creșterea motivației elevilor pentru următoarele proiecte aflate în desfasurare.

Evenimentul ErasmusDays este întotdeauna un prilej pentru a împărtăși, a învăța și de a ne bucura de experiențele ERASMUS+ care sunt surse de învățare, de transformare în oameni mai buni pe plan personal și profesional. Evenimentul a fost inscris si pe harta Erasmus.