Gala Xenopol - 2019 – Colegiul Economic A.D.Xenopol
ziua scolii

Gala Xenopol – 2019

De catre aprilie 7, 2019 Nu sunt comentarii

Pe 28 martie a fost organizat un eveniment important, Ziua Școlii, la care au participat profesorii, elevii și promoțiile care au absolvit colegiul acum 10 ani. Anul acesta, absolvenții promoției 2009, astăzi oameni maturi, cu locuri de muncă și responsabilități, au  avut ocazia să-și reîntâlnească foștii colegi, profesorii diriginți și pe unii dintre profesorii care i-au format. Revederea a fost, desigur, una plină de emoție. Evenimentul a fost deschis cu discursul rostit de directorul școlii, dna prof. Mihaela Iacoban, în care a  prezentat succint  istoria si perspectivele colegiului. Festivitatea a continuat cu discursurile profesorilor diriginți ai promoției 2009, avându-i  alături pe absolvenți care și-au prezentat realizările și au fost premiați simbolic cu câte o diplomă de participare.   În cadrul evenimentului  a fost prezentat si un scurt program artistic, cu dansuri și cântece, pregatit de elevii colegiului.