Poveste de succes - Anamaria Petrisor - Colegiul Economic A.D.Xenopol
povesti de succes

Anamaria Petrisor

De catre februarie 26, 2019 Nu sunt comentarii

Ma numesc Anamaria Petrisor, fosta Guzganu, am 30 de ani si in momentul de fata ocup functia de Sef birou – Birou Prevenire Frauda Carduri din cadrul Directiei de Control Intern si Antifrauda a unei banci din Romania. Sunt casatorita si inainte de toate sunt mamica unei pitici de 4 anisori, acesta fiind si“job-ul”meu preferat.

Am absolvit liceul A.D Xenopol in anul 2007, inca nu realizez cum a zburat timpul. La majoritatea cursurilor am mers cu placere , de la matematica la biologie, de la romana la contabilitate si nu neaparat pentru ca am iubit o materie mai mult decat pe cealalta ci doar ca existau oameni care te faceau sa respecti si sa iti placa ora la care participi mai mult sau mai putin.Totul e despre oameni!

In adolescenta iti imaginezi job-ul perfect raportandu-te la oamenii pe care ti-i alegi ca si model, nu cred ca iti doresti sa devii doctor de exemplu, pana nu interactionezi cu unul si reuseste sa iti capteze atentia si admiratia.
De-a lungul timpului mi-am dorit sa fiu profesor, medic, stewardesa, eram fascinata de persoanele imbracate frumos, care lucrau in banci sau companii mari, de persoanele care impuneau respect prin tinuta si limbaj, m-am vazut si lucrand la un birou, intr-o companie mare, incercand sa evoluez si sa contribui la evolutia companiei unde lucrez.
Sa zicem ca Ana de acum ar multumi-o pe Ana din adolescenta 🙂

Din momentul in care am realizat pe ce drum o iau am participat la mai multe conferinte si intruniri, am urmat mai multe cursuri de specializare si am interactionat cu foarte multi oameni cu experienta in domeniu. Toate mi-au fost de folos.

Am avut cei mai minunati 4 ani in liceul asta,cei mai buni colegi si cei mai tari profesori. Am sute de amintiri de povestit, cele mai frumoase majorate, cele mai tari glume, cele mai frumoase escapade, cei mai buni prieteni pe viata. Doamne cat imi e de dor de liceu.

Doresc sa le transmit profesorilor mei toate urarile de bine, desi pare greu de crezut mi-e foarte dor de fiecare in parte, le multumesc din suflet pt dedicare si profesionalism, pentru ca m-au ajutat sa devin omul de astazi, pentru ca ne-au fost si prieteni inainte de toate .

Daca ar fi sa ii transmit un mesaj Anei din liceu, as vrea sa stie ca toate trec, ca imi vor lipsi enorm anii adolescentei, se se bucure la intensitate maxima de ei, ca cei care ii sunt prieteni adevarati raman acolo pentru totdeauna indiferent de situatie, ca e ok sa nu te placa toata lumea, oamenii sunt diferiti de mine si este in regula…as vrea sa stie ca totul va fi bine..chiar foarte bine 🙂